Inny punkt widzenia. O oleju z kukurydzy.

Gdyby zapytać przeciętnego człowieka, z czym kojarzy mu się kukurydza, odpowiedzi padłoby zapewne wiele: z sałatką, z ugotowanymi, posolonymi kolbami, z popcornem i wyjściem do kina, z filmami grozy (nie wiemy, dlaczego bohaterowie takich filmów uciekają nocą głównie przez pole kukurydzy). Mało komu kukurydza skojarzy się z …pięknem.

unnamed-file.jpgTymczasem pozyskiwany z zarodków kukurydzy, tłoczony na zimno olej jest bogactwem wielonienasyconych kwasów omega- 6 i omega- 3. Świetnie nadaje się do bardzo zniszczonych włosów, o wysokiej porowatości, ponieważ posiada duże cząsteczki, które na powierzchni włosa stworzą dodatkowy, ochronny film zapobiegający puszeniu się. Olej dociąży dodatkowo słabe, łamliwe i silnie porowate włosy. Dzięki temu nie będą się one elektryzowały.

Dodatkowym skarbem ukrytym w złotym olejku jest witamina E, zwana powszechnie witaminą młodości. Opóźnia ona procesy starzenia się skóry, neutralizuje wolne rodniki, które mogą przyczyniać się do uszkodzenia komórek skóry, zapobiega nowotworom.

Zawartość kwasu palmitynowego sprawi, że nawet kobiety, które mają włosy o niskiej porowatości, z powodzeniem mogą sięgać po olej kukurydziany. Najlepiej w postaci maski nałożonej przed myciem włosów. Pozostawienie oleju na włosach mogłoby je mimo wszystko obciążyć.

Złoty olejek zawiera ponadto dużo fitosteroli, które oprócz tego, że pomagają obniżyć poziom cholesterolu i dbają o nasze serce, to dodatkowo wzmacniają odporność całego organizmu, w tym także skóry i włosów. Te ostatnie stają się bardziej odporne na uszkodzenia i lepiej znoszą wszelkie zabiegi fryzjerskie, na które je skazujemy.

Włosy odwdzięczą nam się nie tylko pięknym wyglądem, blaskiem i zadbanymi końcówkami. Staną się również podatne na układanie. Olejek kukurydziany stosowany regularnie pomaga zatem dyscyplinować włosy. To dobra wiadomość zwłaszcza dla kobiet, które posiadają włosy niskoporowate- są one bowiem często bardzo sztywne i grube, ciężko ułożyć z nich fryzurę, ponieważ natychmiast odkształcają się i wracają do swojej pierwotnej formy.

Na koniec przydatna wiadomość: olejek kukurydziany nie lubi światła. Pozbawia go ono najcenniejszych składników. Tłoczony na zimno olejek należy przechowywać w ciemnej butelce i dosyć szybko zużyć.