Pielęgnacja olejem kukurydzianym – opłaca się?

olej-kukurydziany.jpgPielęgnacja włosów to bardzo wymagająca kwestia. Potrzeba nie tylko odpowiednich kosmetyków, pieniędzy, umiejętności i czasu, ale również wiedzy. Dziś zajmiemy się tym ostatnim. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na temat pielęgnacji olejem kukurydzianym, który świetnie sprawdza się w olejowaniu włosów i odżywianiu skóry. Jakie korzyści przynosi olej z kiełków kukurydzy?

KORZYŚCI DLA SKÓRY

[1] Opóźnia procesy starzenia

Kukurydza to naturalna bomba witaminowa, zawiera m.in. witaminę E, witaminę C, tiaminę, niacynę oraz antyoksydanty (m.in. beta-karoten). Taki skład zapewnia prawidłowe odżywienie skóry, ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, uelastycznienie, a w konsekwencji witalność i opóźnienie procesów starzenia się skóry. Szybko wchłaniający się olejek kukurydziany wykazuje świetne działanie anti-age.

[2] Łagodzi podrażnienia

Nie bez powodu olej kukurydziany stosuje się do produkcji wielu kremów i maści. Bezpośrednio w kontakcie ze skórą olej z kiełków kukurydzy ma działanie łagodzące, pomaga ukoić podrażnienia oraz eliminuje swędzenie i dyskomfort związany z uczuleniami. Beta-karoten wspiera regenerację komórek, witaminy i minerały odżywiają i wygładzają skórę, która nie jest już przesuszona i podrażniona.

KORZYŚCI DLA WŁOSÓW

[1] Poprawia ukrwienie cebulek

Olejowanie włosów z pomocą ekstraktu z kiełków kukurydzy pobudza mikrokrążenie w skórze głowy, co sprzyja poprawie ukrwienia cebulek włosowych. Efektem tego jest produkcja zdrowych i silnych włosów, kontrola stanów zapalnych skóry i zapewnienie prawidłowego odżywienia. Olejek kukurydziany zapewnia witalność i zdrowie włosów od nasady po końce.

[2] Stymuluje porost włosów

Olejek kukurydziany to bogactwo antyoksydantów (lipoken, witamina C), dzięki którym włosy zyskują lepszą kondycję. Kombinacja niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i składników odżywczych daje odpowiednie nawilżenie i odżywienie cebulek, które zostają w ten sposób pobudzone do efektywniejszej pracy. Wzrost włosów i wyeliminowanie problemu wypadania to korzyści z olejowania włosów olejem kukurydzianym.