Tolerancyjny olejek- 10 ważnych faktów o oleju kukurydzianym.

Nie ważne, czy jesteś młodą, czy starszą osobą, czy Twoja skóra jest przesuszona, czy zmagasz się ze zmarszczkami, czy Twoje włosy są tłuste czy suche albo czy walczysz z problemami skórnymi (na twarzy, stopach, ciele czy głowie). Olej kukurydziany się z Tobą zaprzyjaźni. Pokochasz go za moc dobrodziejstw, jakimi Cię obdarzy. Dlaczego? Oto kilka ważnych faktów o oleju kukurydzianym:

1. Wytwarza się go z zarodków kukurydzy (to właśnie w zarodkach nasion występuje największa koncentracja witamin,mają one zatem największą moc sprawczą dla naszego organizmu).

2. Najbardziej wartościowy dla zdrowia i urody jest ten tłoczony na zimno, jednak bardzo ciężko go dostać, ze względy na krótki okres przydatności (około 3 miesiące). Zużyje się go jdnak bez obaw, ponieważ z powodzeniem można go stosować nie tylko na włosy, ale również na skórę twarzy i całego ciała, stopy, paznokcie oraz …polewać nim sałatki.

3. Zawiera całe bogactwo witamin i minerałów czyli :C, A, K, D, E i te z grupy B, potas, sód, wapń, żelazo, magnez i cynk.

4. Nie byłby oczywiście wartościowym olejem, gdyby nie zawierał NNKT -nienasyconych kwasów tłuszczowych- w tym przypadku są to:oleinowy i linolowy, palmitynowy, stearynowy.

5. Jest dobrze tolerowany przez każdy rodzaj skóry i włosów, o czym wspomnieliśmy już we wstępie.

6. Pomaga uporać się z łuszczycą i łupieżem, regeneruje przesuszone końcówki, nawilża i nadaje blasku włosom i broni je przed niekorzystnym działaniem szkodliwych zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska, oraz promieniowaniem UV.

7. nadaje włosom wytrzymałości, tworząc na ich powierzchni barierę ochronną, przez co nie ulegają one tak szybko zniszczeniu spowodowanym wszelkimi zabiegami fryzjerskimi typu trwała, farbowanie, suszenie, prostowanie itp.

8. przez odpowiednie olejowanie włosów połączone z masażem skóry głowy wzmacnia on cebulki włosów i polepsza cyrkulację w komórkach skóry. Dzięki temu włosy nie tylko nie wypadają, ale również wolniej się starzeją, a co więcej- skóra przestaje wydzielać zwiększone ilości sebum, więc włosy nie przetłuszczają się tak szybko jak dotychczas.

9. Zawiera organiczne związki chemiczne nazywane fitosterolami- to one pomagają usprawniać właściwe procesy zachodzące wewnątrz komórek i jeśli potrzeba- naprawiają ich strukturę.

10. Jest idealny jako pierwszy olejek, który zamierzamy kupić do celów kosmetycznych. Jeśli coś pójdzie nie tak polejemy nim po prostu sałatkę. Ponieważ jest dobry dla różnych typów skóry i wszelkich rodzajach włosów to nigdy nie wyrządzi nam szkody. Będzie to zawsze udany zakup.